O NÁS

Mateřská škola STONOŽKA je od 1. 1. 2003 příspěvkovou organizací s právní subjektivitou. Vznikla sloučením dvou předškolních zařízení na ulici Slovenská 1808 a ulici Svatopluka Čecha 516 ve Zlíně.

Nachází se v malé rodinné vilce nedaleko centra Zlína. Před vstupem do MŠ vás na okraji naší EKO zahrady „vítá“ dřevěná stonožka.

Přírodní zahrada “Baobab“ dětem nabízí řadu prvků nejen pro hry, ale i pro ekologickou výchovu. Zahrada slouží nejen jako zázemí pro pořádání oblíbených tematických slavností (např. jablíčková, dýňová, vánoční jarmark, tatínci atd.), ale je pro děti také výchovně užitečná. V horní části děti rády pozorují např. hmyzí domeček a záhonky, ve kterých si společně sadíme různé druhy zeleniny, mnoho bylinek a jahody. Děti se podílejí na sběru bylinek, z kterých si připravujeme v létě osvěžující nápoje a v zimě čaj. Díky lanovým prvkům si děti procvičují hravě hrubou motoriku. Velmi oblíbeným prvkem u dětí je „jezírko – bahniště“, které děti využívají na různé pokusy a hrátky s vodou. „Baobab“ skrývá různé zákoutí k odpočinku, např. pod vzrostlým smrkem, kde na nás nakukují veverky.

MŠ byla zařazena do sítě MŠ na základě projektu „Zdravá mateřská škola“ a „Pavučina“. Získali jsme osvědčení „Mateřská škola bez radonu“.

Zřizovatelem školy je Statutární město Zlín.

MŠ je otevřena od 6.00 do 16.30 hod.