O NÁS

Mateřská škola STONOŽKA je od 1. 1. 2003 příspěvkovou organizací s právní subjektivitou. Vznikla sloučením dvou předškolních zařízení na ulici Slovenská 1808 a ulici Svatopluka Čecha 516 ve Zlíně.

Budova na ulici Svatopluka Čecha 516 ve Zlíně má výhodnou polohu. Leží blízko centra města a zástavek MHD. Škola je dvoutřídní s kapacitou 56 dětí.

V prvním patře budovy jsou umístěné dvě  třídy „Žabičky“ a „Mravenečci“ a v přízemí jedna třída „Veverky“. Třídy jsou věkově rozděleny. Všechna oddělení jsou rozdělené na herní a pracovní část. Vynikají rozsáhlými prostory, které umožňují nejen dostatečné pohybové vyžití, ale i prostor ke hře.

Okna tříd směřují do klidné části rozlehlé zahrady, která je celoročně využívána. Vzrostlé jehličnany vytváří v létě příjemný stín. Zahrada je vybavena dvěma pískovišti, dřevěnými průlezkami, klouzačkami, domečky, houpačkami, horolezeckou stěnou, kolotočem a také pergolou pro letní posezení. Svou nezastupitelnou funkci plní dlouhá rovná plocha, kterou děti využívají k projížďkám na koloběžkách. Ke školní zahradě patří hřiště, vybavené protiskluzovým povrchem vhodné pro nejrůznější hry.

V blízkosti školy se nachází les, kde chodíme pozorovat stromy, rostliny, ale i lesní zvířata a život v tomto společenství. Součástí školy je kuchyně.

MŠ byla zařazena do sítě MŠ na základě projektu „Zdravá mateřská škola“ a „Pavučina“. Získali jsme osvědčení „Mateřská škola bez radonu“.

Zřizovatelem školy je Statutární město Zlín.

MŠ je otevřena od 6.00 do 16.30 hod.